вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 56
home Вести

Санкционирани 446 лица за неносење маска

Санкционирани 446 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 446 прекршоци, информирааат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Коронавирус