понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 160
home Вести

Санкционирани 211 возачи во Сарај

Санкционирани 211 возачи во Сарај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на Општина Сарај изречени се вкупно 211 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 26, 31 за неисправни и нерегистрирани возила и 31 санкција за неносење на заштитна маска.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информираат од МВР.

Коронавирус