четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 17
home Вести

Санирано свлечиштето: Нормализиран сообраќајот на патот Дебар-Маврово Ростуше

Санирано свлечиштето: Нормализиран сообраќајот на патот Дебар-Маврово Ростуше

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се одвиваше наизменично по една коловозна лента поради свлечиште, кое е санирано.