понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Санчез му честитал на Ципрас за договорот со Македонија

Санчез му честитал на Ципрас за договорот со Македонија

Новиот премиер на Шпанија, му честитал на неговиот грчки колега за постигнатиот договор со Македонија, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, според АНА-МПА, честитките од Педро Санчез, Алексис Ципрас ги добил на маргините на неформалниот работен состанок во Брисел за бегалскиот проблем, а двајцата премиери се договориле да разговараат во следниот период.

Најнови вести

Коронавирус