четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 136
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Само условна затворска казна за медицинската сестра од Велес која на пациентите им давала лекови со изминат рок

Само условна затворска казна за медицинската сестра од Велес која на пациентите им давала лекови со изминат рок

Медицинската сестра од Велес, Павлина Петровска доби условна затворска казна оти на пациентите во болницата кадешто работела им давала лекови со изминат рок, пренесува СДК.

Петровска во Основен суд Велес ја признала вината за кривичното дело производство и пуштање во промет на штетни средства за лекување и доби казна од три месеци затвор, што ќе ги одлежи ако во период од една година стори ново кривично дело.

Најнови вести

Коронавирус