среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

„Само преку розевите очила на Анѓушев и Заев економијата блеска- Граѓаните се повеќе се со празни џебови“

„Само преку розевите очила на Анѓушев и Заев економијата блеска- Граѓаните се повеќе се со празни џебови“

Економијата тоне. Само преку розевите очила на Анѓушев и Заев економијата блеска. Граѓаните се повеќе се со празни џебови. Само во еден ден Делчево го напуштиле 1000 граѓани. Тие луѓе не бегаат затоа што блескаме, туку затоа што тонеме, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Покачените даноци, зголемената акциза и се поголемите придонеси ги оставаат граѓаните со празни џебови. Бројот на работници во индустријата во јули оваа година е помал за 2.5% од јули минатата година. Односно на 100.000 работници имаме 2500 работници помалку, стои во партиската реакција и се додава:

„Економијата и фирмите стагнираат само фирмите на Заеви и Анѓушев работат. СДСМ ја уништува економијата три години по ред и треба да си замине. Потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро“.

Најнови вести

Локални избори 2021