понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Вести

Само пепел и штета: Еве како изгледа внатрешноста на „Глобал“ по синоќешниот пожар

Само пепел и штета: Еве како изгледа внатрешноста на „Глобал“ по синоќешниот пожар

Оваа фотографија најдобро покажува како изгледа внатрешноста на „Глобал“, на неаможе да се види штетата која ја нанесе пожарот кој избувна вчера во доцните часови.

Во гаснењето на пожарот учествуваа 61 пожарникар од Струмица, Радовиш, Кавадарци, Валандово и Штип. Им беа потребни речиси пет часа за да се изборат со огнот.

Фотографијата ја објави премиерот Зоран Заев по денешната посета.

Коронавирус