сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 70
home Вести

Салиу: Време е и ние балканците да научиме што е морална одговорност

Салиу: Време е и ние балканците да научиме што е морална одговорност

Новинарот на ТВ 21, Фуркан Салиу на Фејсбук објавувајќи видео од изјава на премиерот Зоран Заев комбинирана со играњето на Петре Шилегов и „дремнувањето“ на Јани Макрадули во законодавниот дом, повикува дека е потребно да научиме што е морална одговорност.

-Апелирам до оние на повисоките функции, до оние веднаш после нив, и до оние на најниските, да ми водите грижа за граѓаните оти ќе има оставки и разрешувања. Да бидете сервис на граѓаните, е извадокот од изјавата на Заев.

-Време е и ние балканците да научиме што е МОРАЛНА ОДГОВОРНОСТ, коментира новинарот на својот Фејсбук профил.

Коронавирус