сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 130
home Вести

Сакал да избега од семејството со заштедените пари: Штипјанец преживеал сообраќајна, па ниту во болница не се делел од теглата со пари

Сакал да избега од семејството со заштедените пари: Штипјанец преживеал сообраќајна, па ниту во болница не се делел од теглата со пари

Жител на штипско Крупиште завршил во болница со 40.000 евра во тегла, а од парите не сакал да се оддели во никој случај, ни по цена на живот.

Овој случај беше доста актуелен кога се случи во 2014 година, но поради необичноста, се уште се споделува по социјалните мрежи.

Погледнете:

Коронавирус