понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 20
home Вести

Сајкоски се приклучи на акцијата на УМС на ВМРО-ДПМНЕ за засадување на дрвца

Сајкоски се приклучи на акцијата на УМС на ВМРО-ДПМНЕ за засадување на дрвца

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека денеска се приклучил на акцијата на УМС на ВМРО-ДПМНЕ да засади дрво.

-Денес се приклучив на акцијата на УМС на ВМРО-ДПМНЕ да засадиме дрво, на овој начин ќе и помогнеме на природата за да може да ни врати со добро и таа, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Денес се приклучив на акцијата на УМС на ВМРО-ДПМНЕ да засадиме дрво, на овој начин ќе и помогнеме на природата за да може да ни врати со добро и таа.

Posted by Ѓорѓија Сајкоски on Сабота, 21 ноември 2020

Коронавирус