петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 43
home Вести

Сајкоски: Нема да дозволиме понижување и распродажба на државните и национални интереси!

Сајкоски: Нема да дозволиме понижување и распродажба на државните и национални интереси!

Битката за одбрана на честа и достоинството на македоската држава и македонскиот народ продолжува.

Нема да дозволиме понижување и распродажба на државните и национални интереси, пишува во својата Фејсбук објава генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски.

Коронавирус