понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 3
home Вести

Сафет Бишевац позитивен на коронавирус

Сафет Бишевац позитивен на коронавирус

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник, на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирусот.

Во објавата тој вели дека и покрај максималното почитување на мерките, е позитивен на Ковид-19 и дека заедно со семејството ќе биде во изолација.

-За жал, нештата понекогаш се случуваат и покрај максимално можно почитување на препораките за заштита. Се чувствувам одлично, засега немам никаков проблем. Заедно со семејството во наредниот период ќе бидеме во изолација, под надзор на матичниот лекар, напиша тој на социјалните мрежи.