четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

САД и донираат 1.296 автоматски пушки М-4 на АРМ

САД и донираат 1.296 автоматски пушки М-4 на АРМ

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз денеска во касарната во Ѓорче Петров ќе присуствуваат на примопредавањето на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4 за потребите на Армијата на Република Северна Македонија.

По примопредавањето на американската донација министерката Шекеринска и амбасадорката Брнз ќе дадат изјави за медиумите.

Најнови вести

Коронавирус