понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 132
home Вести

Сабина Факиќ: Кое перење мозоци на празников, а состојбата во државата очајна

Сабина Факиќ: Кое перење мозоци на празников, а состојбата во државата очајна

Состојбата во државата е очајна, оценува Сабина Факиќ на својот Фејсбук профил.

-Кое перење мозоци на празников, а состојбата во државата очајна. Селективната правда пуштена на најјако, криминалците уживаат во украденото богатство, а оние што треба да овозможат владеење на право уште и трговија терале, напиша таа.

Коронавирус