четврток, 22. август 2019. Вести денес: 99
home Вести

Русковска: Водиме предистраги за актуелни функционери

Русковска: Водиме предистраги за актуелни функционери

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковка, денеска одговарајќи на новинарски прашања, посочи дека водат предистраги за функционери од актуелната власт, но не откри повеќе детали.

– Водиме предистраги. Се работи за предистражни предмети и во овој момент не би можела да кажам повеќе, е одговорот на Рускоска.