четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Русковска: Водиме предистраги за актуелни функционери

Русковска: Водиме предистраги за актуелни функционери

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковка, денеска одговарајќи на новинарски прашања, посочи дека водат предистраги за функционери од актуелната власт, но не откри повеќе детали.

– Водиме предистраги. Се работи за предистражни предмети и во овој момент не би можела да кажам повеќе, е одговорот на Рускоска.

Парламентарни избори 2020