вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 135
home Вести

Русковска два пати се демантираше себеси за сметките на Груевски

Русковска два пати се демантираше себеси за сметките на Груевски

Ние немаме добиено информација како Груевски ги испразнил сметките, затоа што случаите за него ги води и водеше СЈО. Така да ако некој добил информација тоа се тие, одговори Вилма Русковска која е претседател на Обвинителство за организиран криминал на прашањето на водителката на емисијата „Правда и неправда“.

Но минута по овој одговор таа се поправи и правдајќи се рече –  Ова го реков во смисол дека тие ги добиле информациите пред нас. Ние ги имаме сега информациите кога и на кој начин колку пари подигал. Тоа го имаме.

Зошто два пати се демантираше сама себеси во една минута, одговарајќи несигурно дали зад сето ова се крие уште нешто? Можеби веќе е време да се излезе пред јавноста и да ја кажат целата вистина.

Qatar 2022