сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 86
home Вести

Рускоска во одбрана на Кацарска: Тоа што го направи Стефанова е недозволиво

Рускоска во одбрана на Кацарска: Тоа што го направи Стефанова е недозволиво

Не се сомневам дека полицијата професионално ќе си ја заврши работата, изјави обвинителката Вилма Рускоска по денешното рочиште за случајот „Рекет“.

За сведочењето на Лиле Стефанова, дека судијката Кацарска била присутна во Кривичен суд додека се одлучувало за „Рекет“, таа изјави дека ако некој има сознанија дека некој судија постапувал непрофесионално, тоа треба да се пријави во Судскиот совет.

-Колешката Стефанова, како обвинител таа процедура треба да ја знае. Недозволиво е вакви сомневања после година и половина да се изнесуваат во судница и без притоа да биде известен судскиот совет, вели Рускоска.

Коронавирус