петок, 20. мај 2022. Вести денес: 151
home Вести

Рускоска влегла во трагата на парите од чантата „Луј Витон“

Рускоска влегла во трагата на парите од чантата „Луј Витон“

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски Боки 13-ка ќе почека додека биде повикан да даде исказ пред обвинителката Вилма Рускоска.

– Кога ќе оценам дека ќе има потреба ќе го повикам – одговори Рускоска на новинарско прашање по денешниот состанок во Советот на јавни обвинители, каде таа презентираше извештај за статусот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева која се наоѓа во притвор.

На прашањето каде завршиле парите од торбата на Боки 13, Рускоска рече:

– Па нешто знаеме, за нешто работиме.

Најнови вести

Коронавирус