недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

По заканите од Боки 13 Рускоска агилна и со нови докази: Можеби нешто сме испуштиле, но ќе ви биде доставено!

По заканите од Боки 13 Рускоска агилна и со нови докази: Можеби нешто сме испуштиле, но ќе ви биде доставено!

Обвинителството на УСБ ги презентира доказите против обвинитетите Катица Јанева и Бојан Јовановски.

Одбраната на двајцата регираше дека ги немаат добиено тие докази, на што Рускоска реагираше дека тоа не е точно.

-Им беа пуштени доказите со доставување на обвинението иако на тоа не сме должни. Денеска ли видоа дека ги немаат? Можеби некој доказ сме испуштиле да скенираме, но на паузата и тоа ќе им биде доставено, изјави Рускоска.

Првиот дел од доказите се однесуваат на наредбата за претрес на домовите на Јанева и Јовановски како и за одземениот телефон на девојката на синот на специјалната обвинителка.

Најнови вести

Коронавирус