сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 16
АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Вести

Рускоска ненадејно го измени обвинението за „27 април“

Рускоска ненадејно го измени обвинението за „27 април“

Обвинителката Вилма Рускоска неочекувано пред почетокот на завршните зборови најави дека направила измена во обвинението за настаните од 27 април.

Таа измените ги достави на судот без да каже за што се однесуваат.

На ова реагираше одбраната на обвинетите дека мора да бидат запознаени со измените и да им се даде можност за контра докази.

Најнови вести

Qatar 2022