вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Рускоска без коментар за новиот Законот за ЈО, чека прво да излезе во Службен весник

Толку пати се менуваа одредени членови во Законот за ЈО, што чекам да излезе во Службен весник пред да дадам било каков коментар, изјави шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска.
Рускоска без коментар за новиот Законот за ЈО, чека прво да излезе во Службен весник

-Толку пати се менуваа одредени членови во тој закон што навистина чекам да излезе во Службен весник, да го прочитам па да можам да дадам било каков коментар, изјави Рускоска, прашана за став за Законот за ЈО.

Прашана до каде е обвинението за Меѓународен сојуз и дали има информации дали е прифатено, Рускоска, рече дека се уште нема информации.

-Немаме информација, уште немам добиено решение од судот, изјави Рускоска.

Најнови вести

Коронавирус