вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Рубенс Муратовски: Срам ми е што живеам со генерација која ја yби Македонија

Рубенс Муратовски: Срам ми е што живеам со генерација која ја yби Македонија

Познатиот македонски актер Рубенс Муратовски разочаран од последните случувања околу промена на Уставот и името на државата на својот Твитер имаше трогателна објава. Имено тој вели дека му е срам што е дел и живее со генерацијата која симболично ја yбивa Македонија.

„Срам ми е што живеам со генерација која ја yби Македонија“, пишува актерот Муратовски на Твитер.

Парламентарни избори 2020