четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Рубенс Муратовски со емотивен статус по смртта на Ванчо Петрушевски

Рубенс Муратовски со емотивен статус по смртта на Ванчо Петрушевски

Актерот Рубенс Муратовски сподели емотивен статус со кој се прости од својот колега, Ванчо Петрушевски, кој почина денес.

-Кога ќе си отиде глумец од моето детство, како да си оди и дел од мене. Дел од она кон кое сум се стремел. На кое сум завидувал и бескрајно го почитувал. Ванчо, беше баш таков. Но кога ќе си отиде глумец, знаеш дека неговите одиграни улоги ќе останат за навек….нека Ти е лесен патот кон светлината Ванчо, напиша Муратовски.

Најнови вести