петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Роднина на починат пациент претепал сестра на КАРИЛ

Роднина на починат пациент претепал сестра на КАРИЛ

Роднина на починат пациент претепал медицинска сестра на КАРИЛ, дознава Плусинфо неофицијално од извори на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување во Скопје.

За оваа немила случка итна прес-конференција најави и министерот за здравство Венко Филипче, на која ќе бидат обелоденети повеќе детали.

Коронавирус