четврток, 22. април 2021. Вести денес: 123
home Вести

РКЕ утре ќе ги соопшти новите цени на горивата

РКЕ утре ќе ги соопшти новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика, како и секоја недела утре ќе ги соопшти новите цени на горива, кои ќе почнат да важат од вторник од полноќ.

Претхдната недела цените за малопродажба на дизелот и бензинот останаа непроменети.

Коронавирус