сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 78
home Вести

Ристовски останува во Шутка, апелација ја отфрли жалбата

Ристовски останува во Шутка, апелација ја отфрли жалбата

Апелациониот суд ја отфрли жалбата на поранешниот министер Спиро Ристовски и го потврди решението на Кривичниот суд за продолжување на мерката притвор, потврдија од оттаму за Телма.

Ексминистерот Ристовски кој е еден од осомничените како организатор на настаните на 27. април во Собрание во 2017 година, минатата недела на јавна седница бараше од судиите да му го укинат притворот и ги уверуваше дека нема да бега, ниту би влијаел на сведоци затоа што е уверен дека ќе ја докаже невиноста.

Коронавирус