петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 69
home Вести

Ристова: Насила донесен закон, ова не е на арно

Ристова: Насила донесен закон, ова не е на арно

Професорката Мимоза Ристова се огласи на социјалните мрежи, откако денес попладне беше изгласан неуставниот Закон за употреба на јазиците во Собранието.

-Насилство! Насила донесен закон! Ова не е на арно!!! ПС. Кој ќе се обиде да ми го критикува коментарот ќе биде насила заборавен, пишува Ристова на Фејсбук.

Најнови вести