сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Вести

Ристески: Срам и арам за оваа криминална власт

Ристески: Срам и арам за оваа криминална власт

Владата на Заев продолжува да краде од залакот на тутунопроизводителите.Не му беше доволно што му украдоа по 100денари на килограм во годинашниот откуп, па сега му кратат и од ковид пакет помошта наместо 5милиони € се исплаќаат 3,5 милиони€.
Срамно и арам за оваа криминална власт!

Фејсбук статус на Петар Ристески од ВМРО-ДПМНЕ.

Владата на Заев продолжува да краде од залакот на тутунопроизводителите.Не му беше доволно што му украдоа по 100денари…

Posted by Petar Risteski on Tuesday, May 11, 2021

Најнови вести

Коронавирус