вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 12
home Вести

Ристески: Голема благодарност за донацијата од нашите пријатели од збратимениот кинески град Дејанг

Ристески: Голема благодарност за донацијата од нашите пријатели од збратимениот кинески град Дејанг

Голема благодарност од срце на нашите пријатели ,збратимениот град Дејанг од Кина , нивниот градоначалник и жителите за донацијата!

Еднаш пријатели , секогаш пријатели и во добро и во зло!, вели во својата објава поранешниот градоначалник на општина Прилеп Марјан Ристески.

Голема благодарност од срце на нашите пријатели ,збратимениот град Дејанг од Кина , нивниот градоначалник и жителите за донацијата !Еднаш пријатели , секогаш пријатели и во добро и во зло !

Gepostet von Марјан Ристески am Donnerstag, 23. April 2020

Коронавирус