петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 132
home Вести

Ристе Ставревски е началник на СВР Скопје

Ристе Ставревски е началник на СВР Скопје

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо Ставревски да биде началник на СВР Скопје.

Министерот Чулев за Фокус потврди дека со одлуката на ДИК, неговоро решение е конечно иако дополнителниот заменик министер Славјанка Петровска не стави потпис на неговото решение бидејќи Ставревски го имало во „бомбите“.

 

Коронавирус