понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 30
home Вести

Рибар нашол граната во Вардар

Рибар нашол граната во Вардар

Вчера околу 18.30 часот, во коритото на река Вардар, покрај патот Јегуновце- Радуша, риболовец пронашол експлозивно средство.

Станува збор за граната за рачен фрлач (РПГ), која била значително корозирана.

Извршен е комплетен увид, а гранатата е подигната и предадена на Дирекцијата за заштита и спасување.