понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Режисерот Јани Бојаџи со поддршка за Силјановска (ВИДЕО)

Режисерот Јани Бојаџи со поддршка за Силјановска (ВИДЕО)

Режисерот Јани Бојаџи преку видео порака упати поддршка на кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова.

-Благодарност до Јани Бојаџи за поддршката. Благодарност и до Марко, Дореана и Далип за испратените видеа. Испратете ми селфи фотографии да направиме видео, сите сплотени за едно, за Правда за Македонија, напиша Силјановска на својот Фејсбук споделувајќи го видеото.

Бојаџи, во јавноста стана актуелен откако неговиот филм „Ругање со Христос“ наиде на цензура од страна на властите во Македонија, односно Министерството за култура го забрани неговото емитување.

Коронавирус