вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Револт во структурите на ДУИ: Функционери со по 12 години на власт изгубија во своите населби!

Револт во структурите на ДУИ: Функционери со по 12 години на власт изгубија во своите населби!

Членови и активисти на ДУИ ја изразија својата голема разочараност за порталот Алмакос со резултатите од претседателските избори.

„Џеват Адеми, пратеник со пет мандати како и 12 други функционери  изгубија од Блерим Река”, велат внатрешните структури на ДУИ за Алмакос.

Исто така, и заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, изгуби во неговото село исто како претседателот на парламентот, Талат Џафери во Форино.

Коронавирус