понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 40
home Вести

Република: Затворено гласачкото место во Мелбурн – излезност од 6 отсто

Република: Затворено гласачкото место во Мелбурн – излезност од 6 отсто

Изјаснувањето на референдумот почна и заврши во Мелбурн, Австралија, јавува Република. Од 104 пријавени избирачи своето право го искористиле 7 гласачи односно излезноста изнесувала 6,74 %.

Најнови вести

Коронавирус