сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Вести

„Република“: Рускоска уживала во скапите прослави на Боки 13 организирани со парите од рекетот?

„Република“: Рускоска уживала во скапите прослави на Боки 13 организирани со парите од рекетот?

Обвинителката Вилма Рускоска била чест гостин на спектакуларните прослави што ги органзирал Бојан Јовановски – Боки 13, обвинет во „Рекет“. Рускоска е ВИП гостин на првиот роденден на 1 ТВ во Македонската филхармонија, пренесува Република.

Скапите прослави што ги органзираше Боки 13 како споственик на 1ТВ, како што самиот се претставува, беа причина многумина од поодамна да се сомневаат во начинот на финансирање на медиумот. Таквите индиции сепак не ги спречија лицата од власта, вклучително и обвинителката Вилма Рускоска да продефилираат на црвениот килим на Боки 13 во април годинава.

Повеќе на Република.

Коронавирус