петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ременски по шестчасовниот распит во Обвинителството за Рекет избега од новинарите: „Не знам дали сте вратари или новинари“ (ВИДЕО)

Ременски по шестчасовниот распит во Обвинителството за Рекет избега од новинарите: „Не знам дали сте вратари или новинари“ (ВИДЕО)

Пратеничката Фросина Ременски по пет чласа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид во доказите против меѓународниот сојуз на Боки 13, каде таа беше почесна претседателка, успеа да ги избегне новинарите, како и при доаѓањето, но не и на екипата на А1.ОН.

„Може да не трчате по мене, мислам, не е културно“ , му рече Ременски на новинарот кој сепак успеа да ѝ постави неколку прашања, погледнете.

Коронавирус