среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 102
home Вести

Ременски, како осомничена во „Рекет“, пристигна во Кривичниот суд

Ременски, како осомничена во „Рекет“, пристигна во Кривичниот суд

Пратеничката Фросина Ременски во моментот е во Кривичниот суд, пред судија на претходна постапка, дознава неофицијално „Фокус“.

Судијката на претходна постапка треба да одлучи дали ќе и одреди некоја од мерките на претпазливост, кои ги бара обвинителката Вилма Русковска, бидејќи од вчера и Ременски е осомничена во проширената истрага за „Рекет“’.

Денес во судот треба да се појават и таткото на Боки 13, Миле Јовановски, како и неговата асистентка.

За Јасна Мандиќ пак синоќа беше донесена одлука за куќен притвор.

 

Најнови вести

Локални избори 2021