среда, 4. август 2021. Вести денес: 99
home Вести

„Рекет 2“: Дури и за Ременски Рускоска е селективна – побара нејзино изземање

„Рекет 2“: Дури и за Ременски Рускоска е селективна – побара нејзино изземање

Третобовинетата во случајот за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13, Фросина Ременски денеска рече дека до Јавното обвинителство поднела барање за изземање на јавната обвинителка Вилма Рускоска за Меѓународниот сојуз за кој денеска почнува судењето.

„Денеска пред почетокот на судското рочиште за Меѓународниот сојуз во кој што сум третобовинита, во Јавното обвинителство поднесов барање за изземање на обвинителката Вилма Рускоска, бидејќи имаме цврсти докази дека има селективност на основниот јавен обвинител, преку кршење на правата на мене, и во делот на попречување на правдата која е во надлежност на постапување на други институции“, рече Ременски.

Коронавирус