сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 33
home Вести

Река го одбил Пендаровски

Река го одбил Пендаровски

Блерим Река, противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ21.

Според телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел од неговиот тим, но по два дена размислување Река одбил.

Денеска претседателот Пендаровски го комплетираше својот кабинет.

Најнови вести

Коронавирус