среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 49
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Регистрирани се 399 прекршоци за неносење маска

Регистрирани се 399 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 399 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус