петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 122
home Вести

Регистрирани 869 прекршоци за неносење заштитни маски

Регистрирани 869 прекршоци за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 869 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид-19.

Коронавирус