среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 54
home Вести

Регистрирани 830 прекршоци за неносење маска

Регистрирани 830 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 830 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус