вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Вести

Регистрирани 511 прекршоци за неносење маска – 17 лица не го почитувале полицискиот час

Регистрирани 511 прекршоци за неносење маска – 17 лица не го почитувале полицискиот час

Од 20.00 часот (15.04.2021) до 05.00 часот (16.04.2021) констатирано е дека 17 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (15/16.04.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 511 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус