сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 87
home Вести

Регистрирани 475 прекршоци за неносење маска

Регистрирани 475 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.06.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД -19.

Коронавирус