сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Вести

Регистрирани 363 прекршоци за неносење маска – пет лица не го почитувале полицискиот час

Регистрирани 363 прекршоци за неносење маска – пет лица не го почитувале полицискиот час

Од 24.00 часот до 04.00 часот (14.05.2021) констатирано е дека пет лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (13/14.05.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 363 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус