среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 3
home Вести

Регистрирани 329 прекршоци за неносење заштитна маска

Регистрирани 329 прекршоци за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.07.2020 година) на територијата на Република Македонија на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 329 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус