четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Регистрирани 104 прекршоци за неносење маска

Регистрирани 104 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.07.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 104 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус