среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Вести

Регистриран земјотрес во Македонија – епицентарот во близина на Кичево

Регистриран земјотрес во Македонија – епицентарот во близина на Кичево

Земјотрес со интензитет од 3 степени според Рихтер ја потресе Македонија.

Земјотресот бил со епицентар 7 километри југозападно од Кичево, на длабочина од 2 километри.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија