понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Вести

Регионот не престанува да пишува: Познатата југословенска актерка била член на нарко банда! И се заканува голема казна затвор (ФОТО)

Регионот не престанува да пишува: Познатата југословенска актерка била член на нарко банда! И се заканува голема казна затвор (ФОТО)

Откако вчера попладнето беше приведена македонската актерка Силвија Стојановска и беше однесена на распит во скопскиот кривичен суд медиумите со брзина на светлината ја пренесоа оваа информација.

По ова на неа и беше изречена и мерка домашен притвор, а веста силно одекна и во соседството.

Српските медиуми веднаш ја пренесоа веста за нејзиното апсење со различни наслови:

„Познатата југословенска актерка е уапсена поради шверц на 700 килограми кокаин, овозможила логистика на двајца браќа и се заканува казна затвор“

„И се заканува пет години затвор“

„Македонската актерка уапсена под сомневање дека е член на нарко банда!“, се само дел од насловите во српските медиуми.

Коронавирус