петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 153
home Вести

Реџепи: Констатиравме дека ова е полициска држава

Реџепи: Констатиравме дека ова е полициска држава

Реисот Сулејман Реџепи вечерва одржа говор по повод случувањата во ИВЗ.

Таму упадна финансиска полиција и го проверуваше работењето на Исламската верска заедница.

„Констатиравме дека ова е полициска држава“, изјави Реџепи.

Најнови вести

Коронавирус